aktualnosci

News 3

06-Apr-07 10:29

Na swoje wychodzi obywatel. Jest dobrze poinformowany, na jakiej aktualnie sprawie skupia się ministerstwo. więcej

News 2

06-Apr-07 10:28

Zapewne za okoliczność łagodzącą można uznać, że w większości resortów nieco trudniej o pretekst do konferencji prasowej. więcej

News 1

05-Apr-07 22:13

Dziennik przypomina, że podczas czwartkowej konferencji prasowej w Diwaniji dowódca wojsk lądowych, generał Waldemar Skrzypczak mówił, iż trzeba pomyśl więcej

Dziennik przypomina, że podczas czwartkowej konferencji prasowej w Diwaniji dowódca wojsk lądowych, generał Waldemar Skrzypczak mówił, iż trzeba pomyśleć o zmianie charakteru polskiej misji wojskowej. Wyjaśnił, że chodzi o powrót z misji doradczo-szkoleniowej do działań operacyjno-stabilizacyjnych.

Zastrzegający sobie anonimowość ekspert powiedział "Gazecie Wyborczej", że w jego opinii chodzi o posłanie do Iraku oddziału, który od razu reagowałby na ostrzał polskich baz z moździerzy. W ostatnich tygodniach liczba podobnych ataków wyraźnie wzrosła. Tymczasem Polacy nie mogą odpowiadać ogniem, bowiem rebelianci strzelają z dzielnic mieszkalnych.

Dziennik dodaje, że obecna procedura przewiduje, iż Polacy informują o ataku armię iracką, która powinna od razu zareagować. Ta jednak jest kompletnie nieskuteczna, co tylko rozzuchwala rebeliantów. (IAR)